Akülü Sandalye Aküsü

Engellilerin akülü araçlarının aküsü, kullanımdan, yanlış akü tercihlerinden, kalitesiz akülü araba aküsünden veya aküyü tam dolu halde bırakmayıp, bitmeye yakın durumda uzun süreli bekletmeleri akünün ömrünün kısalması ve arıza yapmasına neden olmaktadır. buna benzer nedenlerden dolayı aküleri arıza yapmakta veya akü ömürleri bitmektedir. tavsiyemiz kullandığınız engelli aracın aküsünün uzun süreli beklemelerde tam dolu şarjda beklemesidir.
Akü değişimlerinde akülü tekerlekli sandalyeye montajını bilir kişi veya konusunda uzman teknik personelin yapması kutup başlarının doğru bağlantılı yapması, kullanım alanın temiz ve sıvı temastan ayrıca metal temastan uzak olması ve takriben 1 yıl içerisinde haznedeki akülerin yerlerinin değiştirilmesi tavsiyemizdir. genelde akülü tekerlekli sandalyelerde 2 adet akü bulunur, farklı marka akülerin kullanımı veya farklı güçte akülerin bağlantısı tavsiye edilmemektedir. farklılık akülü aracınıza zarar verir. akü talebinde ve alımında konusunda deneyimli firma tercih edilmelidir.

Engelli araç aküsü

Piyasada kuru bakımsız akü ( AGM ) ve Kuru bakımsız Jel Akü mevcuttur.

Akülü sandalye akü

Daha geniş bilgi ve Ürün siparişi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Medikal Kozmetik Tekstil İthalat İhracat San. ve Tic. Ltd. Şti.
Adres : Fetih Mah. Somuncu Baba Sokak No:53/B Ataşehir-İstanbul / Türkiye
Sabit No : 0216 405 25 25 – 0216 405 25 45
Mobil : 0530 286 53 43

Akülü Tekerlekli Sandalye Aküsü Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler.  

1* Akü alımında eğer jel akü alacaksanız akü imalatında % 100 gerçek jel ( deep cycle ) olmasına dikkat ediniz.
2* Akü satın alınırken menşei, akü üzerindeki yanlış bilgili etiketlere, kullanıcı yorum ve forumlarına dikkat ediniz.

Dip Not : Piyasada içerisinde % 50 silica maddesi olan Türkiye yahut Çin üretimi adı altında yabancı etiketi kullanıp satış yapan marka veya firmalardan uzak durmaya gayret gösteriniz.

Uzun Ömürlü Kullanım için Akülü Tekerlekli Sandalye Aküsü Kullanma ve Bakım Talimatına Uyunuz.

Akü Kullanma ve Bakım Talimatı
1-Akünün Doldurulması (Şarj Edilmesi):
Akü her kullanımdan sonra mutlaka tam doldurulmalıdır (Fuş Şarj). Akü tam şarj edilmeden kesinlikle kullanılmamalıdır. Kullanılırsa bir süre sonra sonra plaklarında sülfatlaşma meydana gelir ve akünün kapasitsi düşer ve kullanılmaz hale gelir.
2-Akü Nasıl Doldurulmalı (Nasıl Şarj Edilmelidir)?:
Aracınızdaki aküler kuru tip tam bakımsız olduğunda mutlaka otomatik şarjör ile şarj edilmelidir. Bu noktada aracınızla birlikte aldığınız şarjörü kullanmanız tavsiye edilir. Şarjörünüz ayarlıdır ve direkt olarak elektriğe (prize) bağlamanız yeterli olacaktır. Akünün dolduğunu, şarjör üzerindeki akım (Amper) değerinin sıfıra gelmesinden anlayabilirsiniz. Sıfırlanan akım, akünün dolduğunu gösterir.
Akünüzün bu gerilimde olduğunu kontrol ediniz. Tabloya uygun şarj edilmeyen akülerde deformasyon ve/veya kapasite kaybı oluşur. Yüksek şarj (doldurma) dan özellikle kaçınınız, yüksek doldurma gerilimi akünün şişmesine ve iş görmez hale gelmesine neden olur. Boşalan akü bekletilmeden doldurulmalıdır. Boş vaziyette bekletilen aküde sülfatlaşma olur ve yukarıda izah edilen arıza meydana gelir. Şarj sırasında akünün ısınıp ısınmadığını kontrol ediniz. Isınan aküde bir sorun var demektir hemen tedarikçinizi arayınız.

3-Ortam Sıcaklığı:
Akünün çalıştığı doldurduğu ve beklediği ortamın sıcaklığı 20-25’C civarında olmalıdır.
Daha yüksek sıcaklık akünün şişmesine ve deformasyonuna yol açar.
Çok düşük sıcaklık (donma vs..) yine aküyü olumsuz etkileyen bir husustur.

4-Akünün Çalışmadan Bekletilmesi:
Akü çalışmadığı zaman her 3 ayda bir mutlaka doldurulmalıdır. Uzun süre doldurulmadan boşta bekleyen aküde sülfatlaşma oluşur ve çalışmaz hale gelir. Bunun yanında akü boş durumda (deşarj vaziyette) kesinlikle bekletilmemelidir.

5-Akünün Temizliği:
Akünün üzeri sürekli kuru ve temiz olmaldır. Islaklık akünün kendi kendine deşarj olmasına neden olur.
Ayrıca akünün üzerine kutup başlarrına temas edebilecek şekilde metal eşya koymayınız.

6-Aküde Hasar Oluşması:
Akünün dış yüzeyinde darbelerden dolayı oluşabilecek kırılma, ezilme, kutup başında deformasyon vs. gibi hasarlar akünün garanti kapsamı dışına çıkmasına sebep olur. Bu yüzden aküleri harici bir darbe vs. den uzak tutunuz. Yanlış bağlantıdan kaçınınız, hatalı bağlantı (ters bağlantı, paralel yerine seri bağlantı veya tersi, gibi..) sonucu akü kullanılmaz hale gelebilir.

7-Hatalı Akü Seçimi:
Aracın ihtiyacı olan kapasitenin altında veya üzerinde akü seçimi ve kullanılması.

8-Garanti Süresi:
Garanti süresi 24 aydır ve akünün yukarıdaki talimatlara uygun şekilde kullanılması halinde geçerlidir.
Açıklanan talimatlara uygun kullanılmayan akü garanti kapsamı dışında değerlendirilir.

Gönderilerimiz aras kargodan yapılır ise takip etmemiz gereken hususlar.

Aras Kargo kurduğu kargo takip sistemi ile kargom nerede nasıl takip edebilirim diyenlere anında bilgi sahibi olma imkanı sağlamaktadır. Bunun için Aras Kargo ‘nun resmi web sitesi www.araskargo.com.tr adresi üzerinden “Gönderi Takip” bölümüne tıklamanız yeterlidir. Buraya ilgili gönderi kodunu ve güvenlik kodunu girdikten sonra sorgula butonuna basmanız yeterlidir. Açılacak ekranda kargonuzun şu an nerede olduğu bilgisine ulaşabilmekle birlikte, hangi saatlerde hangi işlemleri gördüğü bilgisine de ulaşabilirsiniz. Yine en son ulaşacağı noktaya ne zaman ulaşacağı ve size ne zaman teslim edileceği konusunda da bilgi verilecektir.

Ayrıca kargo göndermeden önce kargo süreleri, ücretleri, vs. gibi konularda bilgi sahibi olmak istiyorsanız; bu konuda da Aras Kargo ‘nun www.araskargo.com.tr adresindeki web sitesi üzerinden Aras Kargo gönderi kaç güne gider, kargo ücret hesaplama gibi bölümlerini de kullanabilirsiniz. En güzeli ise; hiçbir yere gitmenize gerek kalmadan web sitesi üzerinden kurye çağırabilir, kargonuzu teslim edebilirsiniz. Bir hatırlatma daha Aras Kargo sorgulama yaparken e ticaret sitesi bazında da sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için sorgulama sırasında e ticaret şirketinizi seçmeniz gerekecektir.

Aras Kargo aynı zamanda düzenlediği dönemsel kampanyalarla birçok yeniliğe de imza atmaktadır. Mevcut kampanyalarından bir tanesi için örnek verecek olursak; şu anda Aras Kargo Vodafone Freezone İndirimi adı altında Vodafone Freezone kullanıcılarına kargo ücretlerinde % 30 indirim uygulanmaktadır.

Aras Kargo ile ilgili kafanız takılan her türlü istek, öneri ve şikayetleriniz için Aras Kargo ‘nun internet sitesi www.araskargo.com.tr adresinde bulunan iletişim bölümündeki iletişim formundan isterseniz de Aras Kargo müşteri hizmetleri numarası 444 25 52 nolu telefondan görüşeceğiniz müşteri temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir