Sader Trojan Akü Eğitimi

SADER firması tarafından verilen; Derin Döngülü Akülerin yapısı, çalışma prensibi, teknolojisi, bakımı, şarj-deşarj uygulamaları, kullanım hataları ve arıza türleri hakkındaki teknik eğitimi ilgili kişilere 13/07/2017 tarihinde Four Points BY Sheraton istanbul otelinde Trojan firması tarafından Santiago antolin – Sadettin Ersoy (SADER Şirket Müdürü-Akü Eksperi) sunum yaptı.

En iyi jel akü hangisi ?

 

Eğitimde akülerin günlük hayatta kullanımı, bakımı ve dikkat etmemiz gereken konular ele alındı. Hayatımızın bir çok alanında kullandığımız sulu akü, jel akü, deep cycle agm aküler hakkında ayrıntılı bilgiler verilmiştir.
Akülerde hava sıcaklığı ve ortam sıcaklığı kapasiteyi arttırır, akünün ömrünü kısaltır.
Akülerde soğuk hava kapasiteyi düşürür, akünün ömrünü uzatır. Ortalama hava veya ortam sıcaklığı en ideali 25 derecedir. Her 10 derece artışta akünün ömrü yarı yarıya düşer.
Akü bakımlarında ve kullanımlarında sülfatlaşmanın önüne geçilmelidir.
Akü tam bitmeden %70 ile %20’lik durumdayken kesinlikle şarja takılmalıdır. Akü tam bittiği zaman akünün içindeki plakalarda sülfat yapışması nedeniyle plakalar sertleşir ve enerji geçişini engeller. Akü bakımlarında şarj etmeden önce kesinlikle saf su konulmalıdır. Şarjdan sonra saf su ilavesi yapılarak plakaların üstüne kadar doldurulmalıdır.

Uzun ömürlü akü

Trojan firması tarafından Alpha Plus T2 teknolojisi ile üretilen aküler (patentli ürün) piyasada çok tutulan ve uzun ömürlü aküdür. Kullanım alanları golf arabaları, iş makineleri, temizlik arabaları, yat ve deniz araçları, hastaneler, ambulans, telekom vb alanlardır.
Dünyada ve Amerikada AR-GE alanında uzun deneyimlere sahip olan trojan firması uzun ömürlü ve devamlı performans sağlayan alev almayan, iyi şarj tutabilen aküler üretmektedir.

Eğitimden sonra katılımcılara sertifikaları verilmiştir.

Trojan dünyanın önde gelen üreticileri tarafından tavsiye edilmektedir.

 

Fabrika ve üretim videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir